Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 11.06.2017 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada :
- poniedziałek – błogosławionych męczenników: Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego,  Franciszka Rogaczewskiego, Alicji Kotowskiej i Towarzyszy.
- wtorek – św. Antoniego z Padwy,
- środa – bł. Michała Kozala,
- czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO, 
- sobota – św. Brata Alberta Chmielowskiego. Uroczysta Konsekracka Kościoła na Przymorzu.

2. Nabożeństwo czerwcowe jest w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie o godz. 18.00. W Oktawie Bożego Ciała będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

3. W środę będzie przed kościołem próba dla dziewczynek sypiących kwiatki o godz. 17.00 oraz od tej godziny dodatkowa okazja do spowiedzi świętej.

4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 9.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna. Trasa procesji wraz z ustawieniem czterech ołtarzy jest bez zmian. Następna Msza św. będzie bezpośrednio po procesji około godz. 12.00 i wieczorem o godz. 18.00. Prosimy o piękny wystrój naszych domów i mieszkań oraz o pomoc Parafian w dekoracji trasy procesji Bożego Ciała. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można w tym dniu uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Prosimy o wzięcie ze sobą tekstów pieśni eucharystycznych. Prosimy też o przynoszenie płatków kwiatków, do sypania w czasie procesji. Te płatki można składać przy ołtarzu Matki Bożej.

5. W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała post nie obowiązuje.

6. W piątek 16 czerwca już po raz 4 wyruszy Piesza Pielgrzymka do bł. Doroty z Mątowów Wielkich. Pielgrzymka trwa dwa dni. Nocleg w Nowej Cerkwi. Powrót podstawionymi autobusami w sobotę. Bliższe informacje u ks. Rafała.

7. W sobotę zapraszamy na comiesięczny Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

8. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na WIECZÓR ŁASKI.

9. Prasa katolicka do nabycia w kruchcie kościoła.

10. Wszystkim za wszelką pomoc, modlitwy i ofiary oraz troskę o piękno naszej świątyni składamy serdecznie Bóg zapłać.

11. Pan Bóg w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej powołał do Siebie: śp. Józef KOHNKE l. 81. Wieczny odpoczynek